Daha İyi İşitme yolunuz.

Yeni işitme sisteminize adım adım.

Artık pek iyi duymadığınızı hissediyor musunuz? Bir grup insandayken, konuşmaları takip etmekte zorlanıyor musunuz? İşitme sistemimize baktığınız için çok memnunuz, çünkü bu, zahmetsiz işitme ve anlama yoluyla daha iyi bir yaşam kalitesine yolculuğunuzdaki ilk adımdır. Ancak gecikmeyin: işitme uzmanınıza kontrol ettirin. Ziyaretinizi bir odyoloğa veya KBB uzmanına bıraktıkça, kulaklarınızın unutulmuş frekanslara tekrar alışması daha uzun sürer. Profesyonel tavsiye alma fırsatını yakalayın ve işitme kaybınız hakkında tam olarak ne yapabileceğinizi öğrenin.

1. İşitme yeteneklerini ölçmek.

İşitme testleri yolda daha iyi anlama için ilk adımdır. Ne kadar iyi duyabileceğiniz ve kişisel akustik ihtiyaçlarınız hakkında bilgi sağlarlar. Odyologunuz bunları odyometrik ölçümler temelinde belirleyecektir  . Bu testler profesyonel danışma için temel oluşturur.

2. İşitme sistemleri uzmanınızla danışma.

Sizin için doğru işitme sistemini seçme zamanı geldiğinde, işitme uzmanınız sizi birçok yönden destekleyecektir. Yalnızca işitme testi sonuçlarınızı değil, kişisel tercihlerinizi ve yaşam tarzınızı da dikkate alacaktır. İşitme uzmanınız günlük yaşamınız hakkında kesin bir fikir isteyecektir: Doğada dışarıda çok zaman geçiriyor musunuz? Spor yapar mısın? Müzik dinlemeyi sever misin Bir enstrüman çalıyor musun? Sık sık sinemaya mı yoksa tiyatroya mı gidiyorsun? Çok gezer misin? İşitme sisteminin hangi durumlarda kullanılacağını bulmak, ayarlama sürecinin çok önemli bir parçasıdır. Odyolojik testler işitme uzmanınıza tam olarak bir işitme sisteminin işitme kaybınızı nasıl telafi edebileceğini ve ne ölçüde telafi edebileceğini söyleyecektir.

3. İşitme sisteminizi ayarlayın.

Ondan sonra, işitme uzmanınız seçtiğiniz işitme sistemini programlamak için özel gereksinimlerinize ve bireysel test sonuçlarınıza göre bir bilgisayar kullanacaktır. Öyleyse Astone teknolojinizi gerçek dünyada test etmeye başladınız. Gerekirse, daha sonra tekrar ayarlamanızı sağlayabilirsiniz.