İşitme duyumuzu neler etkiler?

İşitme bozukluğunun nedenleri.

İşitme bozukluğu, kulak enfeksiyonlarından ani işitme kaybına, aşırı sese maruz kalmadan basit yaşlanmaya kadar birçok nedenden ötürü meydana gelebilir. Uzmanlar, kulağın işitme bozukluğunun nedeninin nerede olduğuna bağlı olarak iki ana işitme kaybı türü arasında ayrım yaparlar.

Günlük hayatı kolaylaştırmak.

Çoğu insan ilk başta işitme kaybından muzdarip olduklarını bile fark etmez. İşitmeleri uzun süre yavaş yavaş azalır, böylece beyinleri işitme kaybının normal olduğunu düşünür ve hatta bir dereceye kadar telafi etmeyi bile başarır. Ancak bu, yüksek bir bedelle geliyor: akustik olarak yorucu günlerden sonra, çok fazla arka plan gürültüsüne sahip durumlar veya büyük gruplarda yapılan konuşmalardan sonra, işitme kaybı olan insanlar genellikle yorgun ve bitkin hissederler. İşitme sistemleri, akustik açıdan zorlu sistemlerde kavrayışınızı geliştirebilir, günlük yaşamınızı kolaylaştırabilir ve böylece kişisel refahınızı artırabilir.

Frekans aralığınızı koruyun.

Çoğu zaman, işitme kaybı oluştuğunda, bazı ses sinyalleri artık insanların beyinlerine iletilmez. Sonuç olarak, işitme sistemleri kullanmaya başladıklarında, ilk önce onları duyduklarında daha önce kaybedilen frekansları hemen tanımazlar. Beyinleri basitçe yeni seslere tekrar alışmalı. Bu nedenle işitme sistemlerini erken kullanmaya başlamanız tavsiye edilir, böylece ilk olarak bu sesler ve sesler unutulmaz.

Daha iyi konuşma anlayışı, kristal netliğinde ses.

Yüksek sokaklar, restoranlar yankılanıyor, bulaşık yemekleri, TV izlerken yüksek arka plan gürültüsü - özellikle işitme kaybı olan insanlara zarar veren tüm sesler. Konuşmalar sırasında dikkat dağıtıcı şeyler yaratırlar veya konuşmayı imkansız hale getirirler. İşitme sistemleri, hem ses kalitesini hem de konuşma netliğini sizin için önemli ölçüde iyileştirmeye yardımcı olacak çeşitli programlara ve işlevlere sahiptir.